Poriadny chlapský obed

Je to zvláštne, keď sa žene narodí chlapec. Ako postupne rastie, tak vidí, že sa začína podobať dospelým mužom, nielen správaním, ale aj chuťami. A tak aj matka začína jeho chutiam prispôsobovať jedálniček.

V dospievaní si väčšina mladých mužov potrpí na poriadny kus pečeného mäsa. Väčšinou moc nemusí ani zeleninu, ani ovocie. Namiesto toho si doprajú poriadnu prílohu, ako sú hranolky či pečené zemiaky, ryža alebo cestoviny. Takéto stravovanie väčšinou vydrží až do dospelosti. Niekto si vezme poriadny kus mäsa, iný má zase rád omáčky. Väčšina mužov si nepotrpia na zeleninu, ani vo forme oblohy ani vo forme šalátu. Mnohí muži si dávajú na obed dvojité porcie alebo zmes rôznych más a údenín, a k tomu rôzne druhy knedlí alebo príloh. Veľkosť obedu sa tiež líšia aj podľa toho, kde a ako čo muž pracuje. Všeobecne platí, že muži, ktorí pracujú v sede, alebo v stoji, obedujú menšie porcie a niektorí jej skôr ako ženy. Niektorí si nedávajú ani denne mäso, častejšie si dajú aj zeleninu. Zato muži, ktorí fyzicky pracujú, tým, že vydajú veľa energie, majú tiež väčší hlad a zje väčšie porcie. Okrem väčšieho kusa mäsa, si dávajú dvojité prílohy a viac omáčky. Tak si predstavujú nielen obedy, ale aj väčšie a hlavne teplé večere.

A tak veľa žien svojim mužom varí aj teplé a väčšinou aj masové večera, ktoré by ich dostatočne zasýtili. K väčšiemu a masovému obedu dosť často patrí tiež veľké alebo malé pivo. Muži, ktorí v práci skôr sedí, si pre zmenu k svojmu obedu občas doprajú malý pohárik vína. Každopádne ak porovnáme obedy žena obedy mužov, sú veľmi často rozdielne. Aj ženy majú rady mäso, ale väčšina z nich si nedáva dvojité prílohy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *