Ľudské jedlo aj pre domácich miláčikov

V skorších dobách bolo normálne kŕmiť naše domáce miláčikov jedlom, ktoré jej ľudia alebo ktoré im zostalo. Mnohí ľudia prilepšuje svojim domácim miláčikom ľudským jedlom ich stravu, ktorá je vyrábaná ako suchá, vo forme rôznych granúl, tak aj v rôznych konzervách, ktoré sú miešané z rôznych potravín, vyvážených pre ich dobrý rast a vývoj. Veď mnohokrát sú naši miláčikovia ako naše deti.

Nielen, že si s nimi rozprávame, učíme ich rôzne povely alebo rozumieť tomu, čo im hovoríme. Maznáme sa s nimi, berieme ich sebou do postele, keď sú chorí alebo zmenia svoje správanie, bežíme s nimi k veterinárovi, staráme sa o ne. Mnohí si berú kvôli chorému miláčikovi aj dovolenku, aby sa o neho mohli postarať. Samozrejme, že ľudské jedlo nie je vhodné pre naše zvieratká, na druhú stranu, kvalitné a v malých dávkach, našim miláčikom neublíži. Pozor si ale musíme dať vtedy, keď naše zvieratko ochorie, alebo je obézny. Potom je teda potrebné, rovnako ako u ľudí, dodržiavať diétu, o ktoré je lepšie sa poradiť s veterinárom. A v túto dobu striktne dodržiavať diétny režim aj zákaz akéhokoľvek ľudského jedla, ktorým by sme mohli nášmu miláčikovi priťažiť.

Mačkám a psom samozrejme môžeme ponúknuť rôzne kyslej výrobky, alebo kvalitné mäso bez tuku, v rozumnej miere, na nejaké šľahačky, tučné mäso, cukrovinky alebo iné sladkosti by sme mali zabudnúť, aj preto, že práve kvôli týmto potravinám môže náš maznáčik pribrať, čo môže ohroziť aj jeho život. A tak, ak chcete dopriať vášmu domácemu zvieratku niečo lepšie, sú k dostaniu aj rôzne výrobky, ktoré sú vyrobené špeciálne pre ne, a ktoré im neublíži a oni si moc pochutnajú. Na trhu sa objavujú stále nové a nové výrobky, a tak si určite dá vybrať to pravé, čo bude vášmu maznáčikovi chutiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *