Dobrá desiata pre výlet na motocykli

Ľudia chodia už ďaleko menej pešo, skôr sa nechajú voziť. Môže za to rozhodne náhlenie, kedy je väčšina z nás nútená neustále ponáhľať. Do práce, z práce, pre deti do škôlky alebo do školy, na nákup, na návštevu k rodičom či iným príbuzným, domov. Doma napísať úlohy s deťmi, naučiť sa s nimi do školy, urobiť večeru, pripraviť desiaty, umyť riad a ďalšie veci. Prakticky stále niekam ponáhľajú a väčšina z nás nestíha. Aj preto si kupujeme auta či motorky, aby sme boli rýchlejší, bez čakania na to, až príde autobus, trolejbus, vlak alebo električka. Autá i motorky potom môžeme využívať k rôznym výletom aj cestám na dovolenke.

K motorke sa dá zohnať aj rôzne špeciálne tašky, ktoré slúžia ako kufre. Vojde sa do nich rôzne oblečenie, ale aj hygienické prostriedky a jedlo. Jedlo je dôležité na akejkoľvek ceste i výlete. Môže sa stať, že dostanete hlad alebo smäd, a široko ďaleko nie je žiadny obchod alebo reštaurácia. Môže sa stať, že sa dostanete do kolóny, a ani tam, na ceste alebo na diaľnici, nebude žiadny motorest.

K výletom sa rozhodne hodí pečivo, akékoľvek, aj sladké, ale nie také, ktoré lepia. Skôr buchty, ktoré majú vnútri náplň. Do brašne si sebou môžeme zabaliť aj suchý saláma, najlepšie vákuový, prípadne tvrdý alebo mäkký syr. Pripraviť si sebou môžeme aj zeleninu, ktorá je umytá, prípadne nakrájané na menšie kúsky. Aj ovocie si môžeme umyť, olúpať, nakrájať a dať do uzatvárateľnej plastovej misky. Pitie možno kúpiť aj v malých plastových fľašiach, a tak nemusíme riešiť, ako ho vziať so sebou. Lepšie sú 2-3 fľaše menšie ako jedna veľká, z ktorej sa zle pije. Navyše po vypití malej fľaše, ju môžeme vyhodiť a tak urobiť miesto v taške.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *