Bio jedlo

Doba, ktorá nás sprevádza, je veľmi rýchla a mnohokrát nemáme veľa času strážiť, aké kupujeme potraviny a čo vlastne jeme. Aj u nás sú k dostaniu v menších, ale aj väčších obchodoch a supermarketoch, rôzne špeciálne potraviny. Či už sa to týka rôznych obilných výrobkov, sójových drinkov alebo špeciálnych cukroviniek, ktoré sa hodia pre vegetariánov, ale aj pre ľudí, ktorí chcú schudnúť alebo majú nejaké zdravotné ťažkosti. Okrem týchto výrobkov ale nájdeme na pultoch obchodov i tzv. Bio výrobky, ktoré by mali byť kvalitnejšie a zdravšie, proste takéto dary prírody.

Ponuka bio výrobkov na našom trhu je už veľká. Okrem mliečnych bio výrobkov, si môžete kúpiť aj mäso alebo ryby v BIO kvalite. Tiež bio ovocia alebo bio zeleninu, si môžete dopriať takmer akúkoľvek. Medzi týmito výrobkami nie ste ochudobnení ani o výber bio pečiva alebo cestovín, či ryže alebo zemiakov. Pochutnať si môžete aj na bio zmrzline alebo ovocných štiav, ktoré sú vyrobené opäť z bio ovocia alebo zeleniny. Ochudobnení ani nie sú milovníci vín, ktorí si môžu dopriať aj bio víno.

Dôležité je to, že biopotraviny sú vypestované ekologickým spôsobom, ktorý sa vyznačuje tým, že sa nepoužíva žiadnych umelých hnojív, ani rôznych chemických postrekov, ktoré sú škodlivé pre náš organizmus. Na týchto poliach musia byť naopak používaná hnojivá rastlinného pôvodu. Sú tu vysadené špeciálnej kombinácie rastlín, ktoré bránia rastu buriny alebo vzniku rôznych chorôb. Tiež zvieratá, ktoré sú na týchto farmách chovajú, by mala mať špeciálnu starostlivosť, dostatok miesta a kvalitné kŕmenie. Taká mäsa i salámy sú potom kvalitnejšie a chutnejšie. Vďaka požívanie týchto špeciálne pestovaných potravín by sme mali byť zdravšie a odolnejšie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *